15 ARANYAT, 22 EZÜSTÖT ÉS 21 BRONZOT HOZTAK HAZA ÚSZÓINK

Idén is Kecskemét adott otthont a cápa-serdülő-junior korosztályú uszonyos úszók országos bajnokságának. A Kaposvári 1. MCM-DIAMANT Adorján SE sportolói a felkészülési időszaknak megfelelően teljesítettek és összesen 15 magyar bajnoki címet, 22 ezüst- és 21 bronzérmet nyertek.

A junior fiú 4*50 m uszonyos gyorsúszó váltó új országos csúccsal ért célba, és nyerték el az aranyérmet. A váltó tagjai: Fazekas András, Stadler Bence, Papp Dániel, Lengyeltóti Bence.

Az ifjúsági-, junior korú versenyzők számára ettől a versenytől kezdve van lehetőségük teljesíteni a jövő évi junior világbajnokság szintidőit. Hamlin Dorothy hozta formáját, hiszen 200 m uszonyos gyorsúszáson - mely távon a nyári junior világbajnokságon bronzérmet nyert – az elsősége mellett egy szintúszással is büszkélkedhet, így lehetősége lesz indulni a 2017-es tomszki világbajnokságon.

A 2016-os év utolsó uszonyosúszó versenye a rövidpályás országos bajnokság, ahol már felnőttkorú sportolók is rajthoz fognak állnak december harmadikán és negyedikén.


Ifjúsági-Junior korú sportolók
Kaposvári 1. MCM-DIAMANT Adorján SE 1-3. eredményei:

50m felszíni úszás serdülő fiú

2. Plessek Marcell

50m felszíni úszás junior fiú

3. Fazekas András

50m uszonyos pillangóúszás 9 éves cápa fiú

1. Vince Marcell

2. Bögözi Hunor

50m uszonyos pillangóúszás 8 és fiatalabb cápa lány

3. Tiszperger Júlia

50m uszonyos pillangóúszás 9 éves cápa lány

2. Győrffy Lili Anna

100m búvárúszás serdülő lány

3. Durgó Katalin

100m búvárúszás junior fiú

2. Semostyán Róbert

200m uszonyos gyorsúszás serdülő fiú

2. Plessek Marcell

200m uszonyos gyorsúszás junior fiú

1. Stadler Bence

2. Fazekas András

200m uszonyos gyorsúszás junior lány

1. Hamlin Dorothy

2. Stadler Csenge

3. Király Eszter

200m uszonyos gyorsúszás 9 éves cápa fiú

2. Vince Marcell

3. Bögözi Hunor

200m uszonyos gyorsúszás 8 és fiatalabb cápa lány

1. Tiszperger Júlia

2. Ötvös Korina

200m uszonyos gyorsúszás 9 éves cápa lány

3. Győrffy Lili Anna

800m felszíni úszás junior fiú

2. Semostyán Róbert

50m uszonyos gyors 9 éves cápa fiú

2. Vince Marcell


Cápa korú sportolók
50m uszonyos gyors 8 és fiatalabb cápa lány

3. Ötvös Korina

50m uszonyos gyors 9 éves cápa lány

3. Győrffy Lili Anna

200m felszíni úszás junior fiú

3. Stadler Bence

100m uszonyos gyors 9 éves cápa fiú

1. Vince Marcell

3. Kovencz Áron

100m uszonyos gyors  8 és fiatalabb cápa lány

1. Tiszperger Júlia

100m uszonyos gyors 9 éves cápa lány

3. Győrffy Lili Anna

100m uszonyos gyors serdülő fiú

1. Plessek Marcell

100m uszonyos gyors junior fiú

1. Fazekas András

2. Stadler Bence

100m uszonyos gyors junior lány

2. Hamlin Dorothy

3. Stadler Csenge

1500m felszíni úszás junior fiú

2. Semostyán Róbert

50m uszonyos gyors serdülő fiú

1. Plessek Marcell

3. Pacskó Dávid

50m uszonyos gyors serdülő lány

3. Durgó Katalin

50m uszonyos gyors junior fiú

1. Fazekas András

3. Stadler Bence

50m uszonyos gyors junior lány

2. Hamlin Dorothy

400m búvárúszás serdülő lány

3. Durgó Katalin

400m búvárúszás junior fiú

2. Semostyán Róbert

100m felszíni úszás serdülő fiú

3. Plessek Marcell

400m felszíni úszás junior fiú

3. Semostyán Róbert

VÁLTÓ EREDMÉNYEK (1-3.)

4*50m uszonyos gyors váltó cápa fiú

1. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Vince, Bögözi, Kovencz, Pete)

4*50m uszonyos gyors váltó cápa lány

1. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Győrffy, Tiszperger, Ötvös, Ötvös)

4*100m felszíni váltó serdülő fiú

2. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Plessek, Pacskó, Stadler, Landor)

4*100m felszíni váltó serdülő lány

3. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Marosi, Durgó, Tiszperger, Király)

4*200m felszíni váltó junior fiú

1. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Fazekas, Stadler, Lengyeltóti, Semostyán)

4*200m felszíni váltó junior lány

3. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Hamlin, Stadler, Király, Szabó)

4*200m felszíni váltó serdülő fiú

2. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Plessek, Stadler, Pacskó, Landor)

4*200m felszíni váltó serdülő lány

1. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Marosi, Durgó, Tiszperger, Tóth)

4*100m felszíni váltó junior fiú

2. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Fazekas, Stadler, Lengyeltóti, Semostyán)

4*100m felszíni váltó junior lány

3. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Hamlin, Stadler, Király, Szabó)

4*50m uszonyos gyorsváltó serdülő fiú

2. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Plessek, Pacskó, Stadler, Landor)

4*50m uszonyos gyorsváltó serdülő lány

2. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Marosi, Durgó, Tiszperger, Király)

4*50m uszonyos gyors váltó junior fiú

1. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Fazekas, Stadler, Papp, Lengyeltóti)

4*50m uszonyos gyors váltó junior lány

2. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Hamlin, Stadler, Király, Paluska)

Felkészítő edzők:

Kovács László, Hajdu Sándor, Makatics Péter, Meiszterics László, Kovács Zsófia.

Megosztás a Google Pluson

0 megjegyzés:

Powered by Jasper Roberts - Blog